
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 1 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 33 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1 A |
| DC Resistance (DCR) | 185 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 6.8 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 1.12 A |
| Max Saturation Current | 1 A |
| Max Temperature Rise Current | 1 A |
| Temperature Rise Current | 1.21 A |
| Max Length | 5.1 mm |
| Max Width | 5.1 mm |
| Min Length | 4.7 mm |
| Min Width | 4.7 mm |
Stock: 286
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12484
Ext.Price$0.12484
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12484 | $0.12484 |
| 10 | $0.10138 | $1.01380 |
| 50 | $0.09192 | $4.59600 |
| 100 | $0.08335 | $8.33500 |
| 500 | $0.07558 | $37.79000 |
| 1000 | $0.06854 | $68.54000 |
